Kdy je nejlepší začít s badmintonem?

Proč je právě badminton dobrý pro vaše dítě?

Jak vybrat klub a na koho se obrátit pro informace?

Jaké vybavení je potřeba na začátek?

Vybavení malého badmintonisty není nijak finančně náročné. Do začátků postačí kvalitní sálová obuv se světlou podrážkou, badmintonová raketa a sportovní dres.

Příběh rodiče malého badmintonisty

Vyzpovídali jsme pro vás i rodiče úspěšných badmintonových dětí. Co to znamená pro rodiče a chod domácnosti, když začne být vaše dítě úspešné a na “startu” badmintonové kariéry?

Petr Martinec

martinec-cristianDnes prezident a trenér jednoho z nejúspěšnějších českých klubů – BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou, dříve sám výborný hráč. Krom jiných vede i dva vlastní syny Cristiana (17) a Péťu (8).

Jak se dostali vaši synové k badmintonu? Byl to váš nápad nebo s tím přišli oni sami ?

Tím, že jsem byl aktivním hráčem a nyní jsem trenérem a prezidentem klubu, tak snad ani jinou možnost neměly a sami začali chodit se mnou na tréninky. Cristian začal v 8 a Péťa v 7 letech.

Jak se změnila náročnost (časová i finanční) od dob, kdy kluci s badmintonem začínaly až doposud?

Hodně. Starší Cristian se pomalu dostává na dráhu profesionálního badmintonisty, což znamená všechen čas obětovat sportu a studiu. Péťa má badminton jako zábavu, ale přesto i on v 8 letech má již pravidelně čtyři tréninky týdně.

Co všechno klukům obstaráváte? Nechává na vás klub většinu práce spojené s cestováním po turnajích a soustředěních?

Oběma se naše celá rodina snaží vytvářet dobré zázemí pro jejich sportování. Benátecký badmintonový klub pak v rámci svých finančních možností se snaží mladým nadějným badmintonistům pomáhat.Kromě toho tréninkové podmínky v benáteckém klubu jsou pro všechny hráče na velmi vysoké úrovni.martinec-peta

Bylo nutné v rodinném životě udělat ústupky kvůli jejich badmintonovým „kariérám“?

Určitě, ale vůbec ničeho nelitujeme. Jestliže chcete, aby vaše dítě, které vidíte, že má talent a zaujetí pro danou činnost nezbývá než ho podporovat, ale to je normální. Jsou to naše děti a snažíme se pro ně udělat maximálně možného. Je pak moc příjemný pocit vidět, že jsou v nějaké činnosti úspěšní.