Vybavení malého badmintonisty není nijak finančně náročné. Do začátků postačí kvalitní sálová obuv se světlou podrážkou, badmintonová raketa a sportovní dres. Další položkou pak mohou být badmintonové míčky, plastové či péřové.

Badmintonová raketa


Raketa je tou nejdůležitější součástí vybavení začínajícího badmintonisty. V kamenných obchodech nebo e-shopech najdete nepřeberné množství značek a typů. Pokud nemáte zkušenosti s výběrem, určitě se obraťte na trenéry v klubu, ti vám poradí, co je pro začátečníka nejvhodnější. Nedoporučujeme raketu kupovat v řetězcích obchodů jako je Sportisimo, SportDirect apod., kde můžete narazit na rakety předražené nebo od neoficiálních dodavatelů.

Pro malé děti je nejvhodnější hledat raketu co nejlehčí (75 – 85 gramů) a s co nejužším gripem. Taková raketa se začátečníkům snáze ovládá a lépe učí základní technika.

Sálová obuv

Určitě nezanedbejte výběr správných botiček pro malé badmintonisty. Vhodná obuv je nejen prevencí před problémy se špatně vyvinutou klenbou, plochými nohami, ale i před úrazy způsobenými špatnou technikou footworku. Pokud dítě trénuje v botech, které kloužou, nebude správně zvládat footwork a po delší době nesprávného provádění pohybů může dojít k poranění svalů, šlach nebo kloubů.

Kupujte vždy obuv označenou jako “sálová obuv”. Dnes v obchodech už běžně narazíte i na “badmintonovou obuv”.